Ogrodzenia przestrzeni miejskich

Ogrodzenie w przestrzeni miejskiej oprócz typowego wyznaczenia granicy powinno spełniać dodatkowo kilka założeń. Duża różnorodność i możliwości konfiguracyjne ogrodzeń daje nam wybór dedykowany dla potrzeb grodzonego terenu.

Granice
Ogrodzenia stawiamy głównie po to by wyznaczyć granicę danego obszaru. Do podstawowych rozwiązań możemy zaadoptować zwykłą siatkę plecioną. Jest to rozwiązanie najtańsze ale niezbyt estetyczne i jednocześnie nietrwałe. Coraz więcej podmiotów decyduje się na panele ogrodzeniowe które specjalnie na potrzeby przestrzeni miejskich są wykonywane z gładką górną krawędzią i bez przeszkód można je montować ogradzając nawet przedszkola czy place zabaw.

Bezpieczeństwo
Panele bezpieczne nie posiadają ostrych zakończeń górnej krawędzi. Przy wysokościach ogrodzenia 0,8m – 1,2m to bardzo ważne. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy być pewni że w otoczeniu gdzie przebywają dzieci czy zwierzęta nikomu nic się nie stanie. Wyższe ogrodzenia zabezpieczają teren przed wtargnięciem osób niepożądanych.

Redukcja hałasu

Przy ruchliwych drogach najczęściej wykonujemy ogrodzenia które dodatkowo oferują funkcje ograniczające hałas. Są to specjalne ekrany akustyczne lub gabiony. Gabiony mogą być wykonane w różnych grubościach, formie oraz wypełnione praktycznie dowolnym materiałem. Dzięki temu można je idealnie komponować z otoczeniem.

+48 713464994