Ogrodzenia zakładów penitencjarnych

Ogrodzenia ochronne jednostek penitencjarnych wymagają bardzo rygorystycznych zabezpieczeń opartych o specjalne instrukcje. Ogrodzenie zewnętrzne wykonuje się najczęściej z materiału pełnego lub w formie ażurowej wraz z zabezpieczeniami uniemożliwiającymi sforsowanie np. concertina. W celu dodatkowych zabezpieczeń jednostki organizacyjnej lub terenów na których przebywają osadzeni wykonuje się dodatkowe wygrodzenia podyktowane oceną ryzyka.

granice
W zakładach karnych i aresztach śledczych wyznaczenie granic dla osadzonych jest bardzo ważne. Również oddzielenie jednostki organizacyjnej powinno być solidnie zaprojektowane. W obecnych czasach nie wystarcza już zabezpieczenie wykonane z dwóch linii ogrodzenia z concertiną. Aby maksymalnie zabezpieczyć grodzony teren na elementach ogrodzenia należy dodatkowo zainstalować systemy detekcji perymetrycznej.

bezpieczeństwo
Prócz samego ogrodzenia również bramy i furtki wymagają zwiększonej wytrzymałości i trwałości. Właściwie zaprojektowane i wykonane służą przez długi czas. Nieprzejrzyste wykonanie i solidna konstrukcja to podstawa bezpieczeństwa. Każda furtka powinna być wyposażona w zawiasy samodomykające, wizjer przesuwny oraz jednostronny zamek typu więziennego.

wykonanie na zamówienie
nasze możliwości pozwalają na wykonanie indywidualnych systemów zabezpieczeń, w tym dostosowanie się do istniejących warunków i potrzeb. Wykonujemy zabezpieczenia zgodnie z projektem i w najwyższej jakości.

+48 713464994